- šiaip
- 2 šiaĩp prt.
1. NdŽ pažymint ko nors papastumą, neišsiskyrimą: Morkainį liuob kepti šiaĩp dienoms, ne šventėms Vkš. Paliečiu ir vieną kitą šiaip kalbos dalyką J.Jabl. Marijonas jam buvo tik šiaip pažįstamas J.Dov. Vestuvėms pirkdavo kamašus, o šiaip nagines dėvėjo Grz. Andrius jautė, kad jie ne šiaip pasišnekėti užėjo, tačiau dar kažko delsia V.Bub. Jie nieko nemyli, jie tik šiaip ieško nuotykių K.Saj.
2. kitais atžvilgiais, apskritai paėmus: O kai kas jau ir sugrįžo iš karo, tiktai be rankos arba be kojos arba šiaip netekę sveikatos I.Simon. Sunkios daiktavardinės sakinių konstrukcijos ... gerokai blankina šiaip gyvą ir išraiškingą romanų kalbą rš. Ma[n] šiaip nieko nereik, kaip tik vis apsčiai piningų BsPI80(Rg). Šiaĩp mes visi sveiki NdŽ. Aš jam tebūčiau tarnaut galėjęs, nieko šiaip daugiau Vd. Tas kūjis tinka kalti mietams, o šiaĩp su anuo ką gali mušti? Vvr. Praniukas šiaip būt nieko, tik mergikes tura už nieką (d.) Tv.
3. kaip įprasta, paprastai: Šiaĩp ropučikės užauga gerai, kai svadinam su arkliais po vaga Šlu. Šiaĩp dėl štukų niekas ragų nestatyt, bet dabar visi žino, kad tu pyksties su Julijona Skrb. Šiaĩp (anksčiau) kitaip būdavo NdŽ. | Katro vyro nedidelė koja, tai da šiaĩp [su siauromis kelnėmis] PnmŽ.
4. šalia nurodyto (ar bent numanomo) dalyko pabrėžiant dar ir tiksliai nenurodytą: Pinigų neturiu, bet galiu šiaip ką duot LTR(Dkk). Dar šiaĩp ko nors? NdŽ. Šiaĩp kur NdŽ. Šiaĩp kada NdŽ.
◊ šiaĩp sáu DŽ11. nieko ypatinga: Man atrodo, menininkas turi būti didelio talento, o ne šiaip sau A.Gric. Iš pradžių visi kalbėjo šiaip sau, juokavo A.Vien.2. Krs be rimto reikalo, be priežasties: Šiaip sau atejo, be kokio reikalo Sb. Trakimas jaučia, kad kažkas yra, kad Našliūniukas ne šiaip sau atlėkė V.Bub. Valiūnė – tranki, liežuvinga boba, ne šiaip sau žmonių vadinama Patranka K.Saj.3. Krs, Brž vidutiniškai: Nepasakysiu, kad labai gražu – šiaĩp sáu Sb.
Dictionary of the Lithuanian Language.